O nas

Kim jesteśmy

ORLEN Synthos Green Energy to spółka powołana przez ORLEN S.A. i Synthos Green Energy S.A.

Chcemy odegrać wiodącą rolę we wdrażaniu modułowych reaktorów jądrowych w Polsce, przyczyniając się do efektywnej dekarbonizacji elektroenergetyki, ciepłownictwa oraz przemysłu.

Naszą misją jest zbudowanie floty reaktorów BWRX-300, które staną się ważną częścią miksu energetycznego kraju, zapewniając gospodarstwom domowym i przemysłowi stabilną energię elektryczną o zerowej emisji dwutlenku węgla.

ORLEN jest największym koncernem multienergetycznym w Europie Środkowej. Grupa posiada rafinerie zlokalizowane w Polsce, Litwie i w Czechach oraz największą sieć stacji paliwowych w regionie.

Grupa dostarcza energię i paliwo do ponad 100 milionów Europejczyków, a jej produkty dostępne są w blisko 90 krajach na 6 kontynentach.

Synthos Green Energy to kluczowy element dużego, międzynarodowego funduszu Private Equity obejmującego ponad 25 spółek portfelowych.
Firma działa na rzecz zielonej transformacji energetycznej w Polsce i krajach regionu oraz posiada strategiczne partnerstwo z GE Hitachi Nuclear Energy.

Zarząd

Rafał Kasprów

Prezes Zarządu

Wojciech Wrochna

Wiceprezes Zarządu

Bartosz Fijałkowski

Wiceprezes Zarządu

Jacek Drózd

WicePrezes Zarządu